Dostęp tylko dla zalogowanych kontrahentów

Dostęp tylko dla zalogowanych kontrahentów

TECH NOOK

Wg badań ZUT uchwyt Lineo mocniejszy od konkurencji

Parametry uchwytu LINEO ™ zostały potwierdzone przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Uchwyt przez nas zaprojektowany jest ponad 50% bardziej wytrzymały od innych które można znaleźć na rynku.

Lineo jest przeznaczony do doprowadzenia kabli Drop ( 3-4 mm ) napowietrznie do budynku użytkownika.

Lineo pozwala na ułatwiony montaż ( łatwość montażu, bez specjalistycznych narzędzi ), bezpieczny w instalacji (nie uszkadza powłoki kabli Drop) a także możliwość ułatwionego serwisowania ( regulacja naciągu ). Podczas pracy konstrukcja uchwytu nie odkształca się a wytrzymałość przekracza ponad 1000 N.

Jesteśmy dumni z naszego działu R&D, który opracował i opatentował to rozwiązanie.

 

Poniżej prezentujemy szczegóły dot. badań.

Sprawozdanie nr KTIF - 7/2022. Badania uchwytów odciągowych

Fragmenty sprawozdania z badania 09/2022:

"BADANIA UCHWYTÓW ODCIĄGOWYCH TYPU LINEO, MONKEY ORAZ FISCH WE WSPÓŁPRACY Z KABLEM SAMONOŚNYM TYPU SLIM."

1. Cel badań

Celem badań było sprawdzenie współpracy uchwytów kabli światłowodowych typu Lineo, Monkey oraz Fisch z kablem typu SLIM, na zgodność z normami.

2. Zakres badań

• badanie wytrzymałości kabla światłowodowego

• wytrzymałości mechanicznej zestawów podwieszonych uchwyt, linka testowa, uchwyt,

• odporność na rozciąganie uchwytów we współpracy z kablem,

• straty wtrąceniowe podczas rozciągania kabla światłowodowego zaczepionego w uchwytach

3. Podsumowanie badań

"...można wnioskować że z dostarczonych uchwytów odciągowych najlepsze właściwości wytrzymałościowe i jakościowe reprezentują uchwyty Lineo.

Pozostałe uchwyty wykazały szereg niedoskonałości od niskiej wytrzymałości po skłonność do uszkadzania kabla który powinny zabezpieczać. Kwestionować można zdolność uchwytów typu Monkey i Fisch do utrzymania kabli światłowodowych w przypadku wystąpienie znacznego oblodzenia kabli lub zmiennych warunków atmosferycznych.

Uchwyty odciągowe Lineo wykazały najwyższą wartość wytrzymałości zarówno samego uchwytu jak i układu z badanym kablem, ponadto nie wykazały żadnej z potencjalnych wad (tabela 3) typu: wyślizgiwanie się kabla, wypadanie kabla, uszkadzania kabla itp.

W stosunku do wytrzymałości uchwytu Lineo z badanym kablem uchwyt Monkey wykazał o 63% a uchwyt Fisch o 31% niższą wytrzymałość na rozciąganie. Natomiast biorąc za punkt odniesienia wytrzymałość uchwytu Fisch będzie to po 46% dla uchwytu Lineo na plus i dla uchwytu typu Monkey na minus."

Zestawienei wyników i obserwacji z pomiarów uchwytów odciągowych

LINK DO PEŁNEGO SPRAWOZDANIA (kliknij)

 

Uchwyt LINEO to przede wszystkim:

1. Bezpieczeństwo

Pewne trzymanie kabla przy  jednym owinięciu,  dzięki podwójnemu systemowi oporowo zaciskowemu. Potwierdzona badaniami najwyższa na rynku wytrzymałość naciągu na obciążenie. Ogranicza to ilość wizyt serwisowych w miejscu przeprowadzonej instalacji.

2. Łatwy montaż i regulacja.

Możliwość naciągnięcia kabla z ziemi, a nie z drabiny przy słupie. Łatwa możliwość naciągnięcia kabla bez konieczności odwijania kabla lub wybijania klinów. Praca montera staje się łatwiejsza.

3. Jakość wykonania i sygnału

Zastosowany materiał to wysokiej klasy Poliamid, który jest odporny na warunki atmosferyczne i urazy mechaniczne. Nie występuje zjawisko dławienia sygnału, a dzięki zachowanym są promieniom gięcia nie ma miejscowego ucisku kabla. Brak problemów z odbiorem technicznym sieci. 

 

VIDEO Z PREZENTACJĄ - JAK ZAMONTOWAĆ UCHWYT ODCIĄGOWY LINEO ? (kliknij)