Dostęp tylko dla zalogowanych kontrahentów

Dostęp tylko dla zalogowanych kontrahentów

Tłumik w adapterze Single Mode SC APC 15dB Dual Window

Kod towaru: ATT-A-SM-SCA-15
Tłumik w adapterze FTTX Single Mode SC APC 15dB Dual Window to kompaktowe urządzenie, które znajduje zastosowanie w zaawansowanych systemach telekomunikacyjnych. Dzięki zastosowaniu trybu pojedynczego SM oraz precyzyjnego polerowania typu APC, zapewnia doskonałą jakość sygnału i minimalizuje straty transmisyjne. Oferuje tłumienie na poziomie 15dB oraz obsługuje dwa zakresy długości fal świetlnych (Dual Window), co pozwala na elastyczne dostosowanie do różnorodnych potrzeb transmisyjnych.
  • Nowość

Cechy towaru

  • Kod towaru
    ATT-A-SM-SCA-15
  • - Typ złącza
    Jednomodowe
  • - Rodzaj złącza
    SC/APC
  • - Tłumienie
    15dB
  • Wymiary w przesyłce
    0 x 0 x 0 cm
  • Opis towaru
  • Produkty powiązane
Dodano do listy porównania
Możesz dodać od 2 do 4 produktów
Możesz dodać maksymalnie 4 produkty

Tłumik w adapterze FTTX typu SC to element, który ma za zadanie zmniejszyć siłę sygnału świetlnego przechodzącego przez złącze. Jest to istotne, ponieważ zbyt silny sygnał może powodować zakłócenia lub zniekształcenia w transmisji danych. Tłumik działa poprzez absorpcję części energii światła, co pozwala na utrzymanie optymalnej jakości transmisji.

Single mode (tryb pojedynczy):

Single mode, czyli tryb pojedynczy, odnosi się do rodzaju włókna optycznego, które jest wykorzystywane do transmisji sygnału świetlnego. W trybie pojedynczym światło porusza się tylko jednym pierścieniem, czyli mode'em, co oznacza, że promień światła porusza się w jednym kierunku i to w najsilniejszej postaci. Włókna optyczne single mode charakteryzują się zazwyczaj mniejszym rdzeniem i są przeznaczone do przesyłania światła na duże odległości. Jest to preferowany tryb w zastosowaniach wymagających długich tras transmisji, takich jak telekomunikacja długodystansowa czy sieci metro. Dzięki mniejszej wielkości rdzenia włókna, tryb pojedynczy umożliwia mniejsze rozpraszanie światła, co przekłada się na większą czystość sygnału i mniejsze straty transmisyjne.